Electronic Arts, Cliffhanger Games’i kuruyor ve ilk projesini Black Panther oyunu olarak duyuruyor.

Electronic Arts Cliffhanger Games’ı Kurdu

Electronic Arts resmi olarak, Seattle, Amerika’da bulunan yeni bir oyun geliştirme stüdyosu olan Cliffhanger Games’in kurulduğunu duyurdu. Stüdyonun ilk projesinin Marvel’ın Black Panther serisine dayanan üçüncü kişi tek oyunculu bir oyun olduğu ortaya çıktı. Oyun hakkında daha fazla bilgi ilerleyen zamanlarda duyurulacak.

Çeşitlilik, İşbirliği ve Yetkilendirme Değerler Üzerine Kurulu

Stüdyo başı Kevin Stephens’a göre, Cliffhanger Games “çeşitlilik, işbirliği ve yetkilendirme” değerleri üzerine inşa edilmiştir. Stüdyo, bu yaklaşan oyun aracılığıyla oyunculara, Black Panther olmanın ne anlama geldiğini yakalayan benzersiz bir hikaye odaklı deneyim sunmayı amaçlamaktadır. Ayrıca, geliştirme ekibi içindeki her bireyin işbirliği ve yetkilendirme yoluyla Black Panther dünyasını hayata geçirmeyi hedeflemektedir.

Tecrübeli Bir Ekibe Sahip

Cliffhanger Games ekibinin, daha önce God of War, Halo Infinite ve Orta Dünya: Mordor’un Gölgesi gibi tanınmış oyunlarda çalışmış veteranlardan oluştuğu da değerli bir noktadır.

Marvel Games ile İşbirliği

Aynı zamanda, Stephens, Wakanda’nın teknolojisi, kahramanları ve sunmayı planladıkları orijinal hikayeler de dahil olmak üzere Wakanda’nın her yönünün titizlikle ve otantik bir şekilde tasvir edilmesini sağlamak için Marvel Games ile işbirliği yapmaktan heyecan duyduğunu da ifade etti.

Kaynak: Electronic Arts

Yorum yapın