Sony, Microsoft’un PlayStation platformunda hatalı Call of Duty çıkarabileceğine inanıyor!

Sony, Microsoft’un Activision Blizzard satın almasına karşı çıkıyor

Son yıllarda, Microsoft’un Activision Blizzard satın alma planını duyurmasından bu yana, düzenleyici incelemeleri çekti, Sony de özellikle Call of Duty markasının fikri mülkiyeti nedeniyle satın almaya karşı çıktı. Geçen ay, Sony, ilgili belgeleri tekrar CMA’ya sundu ve onaylanması halinde Microsoft’un Sony’e oyun sağlamayı reddetme, oyun özelliklerini azaltma ve PlayStation platformunda Activision oyunlarının kalitesini düşürme gibi stratejik önlemler alabileceği endişelerini dile getirdi. Bu durum, PS platformunun cazibesini ve oyuncuların güvenini etkileyebilir.

Sony, PlayStation’ın tercih edilen platformu olarak konumunu kaybedebilir

Ayrıca, Sony, sorunların hızlı bir şekilde tespit edilebileceğini, ancak herhangi bir düzeltici önlemin çok geç olabileceğini ve oyun topluluğunun PlayStation’ı Call of Duty oynamak için tercih etme konusundaki güvenini kaybedebileceğini belirtti. Dahası, insanlar oyunun PS’de Xbox’tan daha kötü performans gösterdiğini fark ederlerse, oyuncular Xbox platformuna geçmeye karar verebilirler. Sony, CMA veya kendilerinin PlayStation sürümlerindeki oyun kalitesini izlemek için uygun yöntemlere sahip olmadığını ve SIE’nin adil ve eşit muamele göreceğini garanti altına almanın bir yolunun olmadığını da ekledi.

Sony, Microsoft'un PlayStation platformunda hatalı Call of Duty çıkarabileceğine inanıyor! 1

Xbox, Call of Duty’yi PlayStation platformunda tutmaya söz verdi

Geçen yıl, Xbox başkanı Phil Spencer bir röportajda, Call of Duty‘yi uzun süre PlayStation platformunda tutacaklarını ve yerel bir sürüm sağlayacaklarını belirtti. Kısa süre önce, Call of Duty serisini Nintendo platformuna getirmek için Nintendo ile 10 yıllık bir sözleşme imzaladıklarını da resmi olarak duyurdular.

 

Kaynak: VGC

SSS

 1. Microsoft’un Activision Blizzard satın alması neden Sony’nin endişelerine neden oldu?

  Sony, Microsoft’un satın alması halinde, Microsoft’un Sony’e oyun sağlamayı reddetme, oyun özelliklerini azaltma ve PlayStation platformunda Activision oyunlarının kalitesini düşürme gibi stratejik önlemler alabileceği endişelerini dile getirdi. Bu durum, PS platformunun cazibesini ve oyuncuların güvenini etkileyebilir.

 2. Sony, PlayStation’ın tercih edilen platformu olarak konumunu kaybedebilir mi?

  Evet, Sony, Microsoft’un Activision Blizzard satın alması halinde, oyun topluluğunun PlayStation’ı Call of Duty oynamak için tercih etme konusundaki güvenini kaybedebileceğini ve insanların oyunun PS’de Xbox’tan daha kötü performans gösterdiğini fark ederlerse, oyuncular Xbox platformuna geçmeye karar verebileceğini belirtti.

 3. Sony, PlayStation sürümlerindeki oyun kalitesini nasıl izleyeceğini düşünüyor?

  Sony, CMA veya kendilerinin PlayStation sürümlerindeki oyun kalitesini izlemek için uygun yöntemlere sahip olmadığını ve SIE’nin adil ve eşit muamele göreceğini garanti altına almanın bir yolunun olmadığını belirtti.

 4. Xbox, Call of Duty’yi hangi platformlarda sunacak?

  Xbox başkanı Phil Spencer, Call of Duty‘yi PlayStation platformunda uzun süre tutacaklarını ve yerel bir sürüm sağlayacaklarını belirtti. Ayrıca, kısa süre önce, Call of Duty serisini Nintendo platformuna getirmek için Nintendo ile 10 yıllık bir sözleşme imzaladıklarını da resmi olarak duyurdular.

 5. Kaynak nedir?

  Kaynak: VGC

Yorum yapın