CS:GO’da 400 bin dolarlık silah satışı rekoru kırıldı!

Tam Boyutta Gör

Büyük bir CS:GO skin tüccarı, nadir bir AK-47 skin’i için 400.000 doların üzerinde rekor bir fiyatla satış gerçekleştirdi. Valve’in Counter-Strike 2’yi duyurmasından ve mevcut tüm silah görünümlerinin yeni versiyonla tamamen uyumlu olacağını açıklamasından sonra CS:GO’da bulunan neredeyse tüm görünümlerin fiyatında spekülatif artışlar yaşandı.

Dört yüz bin dolara satılan silah görünümünün ise son derece nadir olduğu biliniyor. Oyun tarihinin en pahalı silah satışı olarak kayda geçen bu olay, CS:GO’nun skin pazarının oyunun başarısının büyüleyici bir yan unsuru olduğunu bir kez daha gösterdi.

AK-47 skin’inin en değerli ve en çok istenen skinlerden biri olduğu biliniyor. Bu özel skin, Blue Gem desenine sahip minimal aşınmalı StatTrak Tier 1 Case Hardened AK-47’den başkası değil. Buna ek olarak, silahın üzerinde her biri yaklaşık 60.000 dolar değerinde olan dört adet Katowice 2014 Titan Holo çıkartması bulunmakta. Aktarılanlara göre bu silah skin’inden sadece 121 adet, Titan Holo çıkartmasından ise sadece 38 adet bulunuyor.

Minimum aşınma, silahın aslında olabilecek en iyi ikinci durumda olduğu anlamına geliyor. Bilindiği kadarıyla bu ürünün fabrika çıkışlı yeni bir versiyonu şu anda mevcut değil ancak teorik olarak bir gün saklandığı kutusundan çıkabilir.

CS:GO skin pazarının ciddi bir spekülasyon altında olduğu da belirtiliyor. Fiyatlar Counter-Strike 2 güncellemesi ve skin’lerin yeni oyuna daha iyi görsellerle aktarılacak olması nedeniyle şişirilmiş durumda.

Sonuç olarak, CS:GO skin pazarındaki fiyat artışları ve nadir skinlerin büyük meblağlara satılması, oyuncuların oyun içi görünümlere olan ilgisinin arttığını ve bu alanda ciddi bir ekonomik faaliyetin var olduğunu gösteriyor.

Yorum yapın