Android Kullanıcıları Arama Sırasında Telefon Değiştirebilecek!

Mishaal Rahman’a Göre Google, Android Cihazları Birbirine Bağlayan Yeni Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor

Mishaal Rahman (via AndroidCentral)’ın bir uzman olarak daha iyi bilindiği Android konusunda uzmanlaşmış bir gazeteci olmasına rağmen birçok gazeteci şapkası takan Mishaal Rahman’a göre, Google aynı Google hesabına giriş yapmış Android cihazları birbirine bağlayan yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu, bir Android telefonla bir telefon görüşmesi başlatmanıza ve kesintisiz bir şekilde bağlı bir telefona geçiş yapmanıza olanak sağlayacak. Bu özellik “Arama geçişi” olarak adlandırılıyor ve Link Your Devices menü sayfasında tek seçenek olarak sunuluyor.

İnternet Paylaşımı ve Uygulama Paylaşımı Özellikleri de Olabilir

Menüde listelenmese de, Rahman ayrıca bir “İnternet paylaşımı” özelliği keşfetti. Bu özellik, bağlı bir cihazın başka bir bağlı telefona Wi-Fi veya internet bağlantısını paylaşmasına olanak tanıyacaktır. Ayrıca uygulamalar, kullanıcıların içeriklerini bağlı cihazlar arasında nasıl paylaşabileceklerini bildirecektir. Google bu özelliği dağıtıma başladığında, bunu Ayarlar > Google > Cihaz ve Paylaşım yolunu izleyerek kuracaksınız.

Apple ve Samsung da Benzer Özellikler Sunuyor

Apple zaten aynı Apple Kimliği’ne sahip cihazları birbirine bağlama olanağı sunan Continuity adlı benzer bir özellik sunuyor. Kullanıcılar, hücresel aramaları, belge işaretlemelerini, SMS ve MMS mesajlarını, AirDrop dosyalarını, “Evrensel panodan” içerikleri ve daha fazlasını paylaşabilirler. Benzer şekilde, Samsung’un “Uygulamalara Devam Et” özelliği, bir kullanıcının bir Galaxy cihazında bir uygulamayı başlatmasına ve belirli Galaxy cihazlarında kaldığı yerden çalışmaya devam etmesine olanak tanır.

Link Your Device Sayfası ve Olası Çıkış Tarihi

Mevcut şekliyle Link Your Devices sayfası, “Arama geçişini” etkinleştiren bir geçiş düğmesi içeriyor. Ayrıca, bağlı Google hesabının e-posta adresini ve bağlı Android cihazlarının tümünü belirten bir liste görüntüleyeceksiniz.

Link Your Devices özelliği, her an piyasaya sürülebilecek olan stabil, final sürümü olan Android 14‘te kullanıma sunulabilir. Eğer özellik Android 14’e dahil edilmezse, Google tarafından bu yılın ilerleyen bir zamanında yapılan bir güncelleme ile ortaya çıkabilir.

Yorum yapın