DJI Osmo Action 4: GoPro Hero’u gerçekten alt edecek büyük sensörüyle tanıtıldı!

Teknoloji Dünyasında Yeni Bir Kamera: DJI Osmo Action 4

DJI, yeni Osmo Action 4 kamerasını resmi olarak duyurdu. Bu, Osmo Action 3’ün üzerinden bir yıldan daha kısa bir süre geçmesine rağmen, DJI’nın Osmo Action serisini gerçek bir GoPro Hero rakibi haline getirme konusunda ciddi olduğunu gösteriyor.

Yeni DJI Osmo Action 4, önceki nesile göre %65 daha büyük bir sensöre sahip, ancak görünümü ve son derece pratik manyetik takma sistemi aynı kalmış.

DJI Osmo Action 4: Neler Yenilik?

Öncelikle, özelliklerine bakarak başlayalım. Aşağıda görebileceğiniz gibi, kamera boyutu öncekiyle hemen hemen aynı ve Osmo Action 4, önceki Osmo Action 3 modelinde kullanılan dayanıklı pil sistemini kullanıyor.

Daha büyük sensör, daha iyi dinamik aralık ve düşük ışık kapasitesi sağlıyor.

DJI ayrıca, akıllı telefonlarda daha fazla dinamik aralık ve renk derecelendirme esnekliği sunan D-Log M’yi de dahil etmiş.

Geliştirilmiş video stabilizasyon için RockSteady 3.0 ve HorizonSteady ile sürekli 360 derece dönüş desteği de sunuyor.

DJI’nın önceki kameralarında renk dengesi su altında sorunlu olabiliyordu, ancak DJI şimdi dahili bir renk sıcaklığı sensörü ekleyerek daha doğru renk dengelemesi sağlamış.

DJI Osmo Action 4 Macera Kombosu

Osmo Action 4, çeşitli kombinasyonlar ve paketlerle sunuluyor. 399 dolarlık fiyat, bir pil ile birlikte gelen kamera için, ancak 499 dolar ödeyerek popüler Macera Kombosunu alabilirsiniz. Macera Kombosu şunları içerir:

  • 2 Extreme Pil
  • Pil Kılıfı (3 pil şarj edebilir)
  • 1.5m Uzatma Çubuğu

Bisiklet, motosiklet, sörf, yürüyüş gibi farklı ihtiyaçlara yönelik kombinasyonlar da mevcut.

DJI Osmo Action 4 vs GoPro Hero 11/12

DJI, bu kameranın “sınıfının en iyi görüntü kalitesine” sahip olduğunu iddia ediyor, ki bu kesinlikle iddialı bir açıklama.

Şirket, size fikir verebilmek için aşağıdaki tanıtım videosunu yayınladı:

DJI kesinlikle uzun pil ömrüne sahip harika bir kamera üretti, ancak renk kalitesi yeterince iyi olacak mı? Ve insanlar GoPro’dan DJI’ya geçmeye istekli olacak mı? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşın.

Yorum yapın