Google, Nisan Pixel güncellemesini bir hafta gecikmeli olarak yayınladı!

Google, Nisan Güvenlik Güncellemesini Yayınladı

Pixel Sahipleri Dikkat!

Pixel kullanıcıları, Nisan güncellemesi bugünden itibaren yayınlanmaya başlıyor. Google, genellikle her ayın ilk pazartesi günü güncelleme yayınlıyor ancak son zamanlarda bu konuda istikrarlı olamadı. Geçtiğimiz hafta güncelleme gelmeyince, biz de “Nisan ayı güncellemesini 10 Nisan Pazartesi günü bekleyebiliriz.” demiştik. Sanırım bizim Magic 8 Ball’umuz işe yaradı.

Güncelleme Hangi Cihazlara Geliyor?

Güncelleme Pixel 4a, Pixel 4a (5G), Pixel 5, Pixel 5a, Pixel 6, Pixel 6 Pro, Pixel 6a, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro modelleri için yayınlandı. Android 13 QPR3 Beta programına kayıtlı olanlar hariç, tüm modeller Nisan güvenlik güncellemesine sahip oldular.

Güncelleme İçeriği

Google, güncelleme için hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler yaptı. Bu fonksiyonel güncellemeler şunları içerir:

Bluetooth

 • Bağlı Bluetooth cihazlarının veya aksesuarların sessizce eşleşmesini kesintiye uğratan sorun için düzeltme. Tüm uyumlu Pixel modelleri bu güncellemeyi alır.

Kamera

 • Bazı durumlarda Makro Odak kullanırken otomatik odaklama iyileştirmeleri. Bu güncelleme sadece Pixel 7 Pro için geçerlidir.

Sistem

 • Bazı USB cihazları veya aksesuarları kullanırken kararsızlık sorununa neden olan sorun için düzeltme. Bu güncelleme, Pixel 6, Pixel 6 Pro, Pixel 6a, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro için geçerlidir.

Güncellemeyi Nasıl Alabilirim?

Uyumlu bir Pixel modeliniz varsa, Ayarlar > Sistem > Sistem güncellemesi’ne gidin. Talimatları takip ederek güncellemeyi indirin ve yükleyin. Bir sonraki güncelleme, Google’ın son zamanlarda güncellemeleri geciktirdiğini bile bile, 1 Mayıs’ta yayınlanacak. QPR3 Beta programına kayıtlı olanlar, bir sonraki Özellik Güncellemesi’ni indirip yükledikten sonra cihazlarını silmeden programdan çıkabilecekler.

Pixel 7 Pro, Nisan Güncellemesini Bir Hafta Gecikmeli Aldı

Pixel 7 Pro, Nisan güncellemesini bir hafta gecikmeli olarak aldı.

SSS

 • Güncelleme tarihleri ne zaman açıklanıyor?

  Google, güncelleme tarihlerini her ayın ilk pazartesi günü açıklamayı hedefliyor ancak son zamanlarda bu konuda istikrarlı olamadı.

 • Güncelleme nasıl yapılır?

  Uyumlu bir Pixel modeliniz varsa, Ayarlar > Sistem > Sistem güncellemesi’ne gidin. Talimatları takip ederek güncellemeyi indirin ve yükleyin.

 • Hangi cihazlar Nisan güncellemesini aldı?

  Nisan güncellemesi Pixel 4a, Pixel 4a (5G), Pixel 5, Pixel 5a, Pixel 6, Pixel 6 Pro, Pixel 6a, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro modelleri için yayınlandı.

 • Neden bir güncelleme alamıyorum?

  Eğer Android 13 QPR3 Beta programına kayıtlıysanız, Nisan güncellemesi yerine Mart güvenlik güncellemesini almaya devam edeceksiniz.

 • Bir sonraki güncelleme ne zaman yayınlanacak?

  Bir sonraki güncelleme, Google’ın son zamanlarda güncellemeleri geciktirdiğini bile bile, 1 Mayıs’ta yayınlanacak.

Yorum yapın