Pixel 8 duo’ya nihayet uzun zamandır beklenen pil ve şarj güncellemeleri gelebilir

Pixel 8 ve 8 Pro ile Pil ve Şarj İyileştirmeleri

Pixel 7 ve 7 Pro telefonlarının her açıdan harika olduğu konusunda pek şüphe yoktur, ancak batarya ve şarj özellikleri pek etkileyici değil, özellikle en iyi Çin Android telefonları ile karşılaştırıldığında. Bu uzun vadeli bir yaklaşım mıdır, tartışması başka bir güne aittir, ancak bir noktada birleşebiliriz ki bir sonraki Pixel telefonları, pil ömrünün biraz artmasından faydalanabilir ve yükselen sızıntı kaynağı Kamila Wojciechowska‘ya inanılırsa, tam olarak bunu Pixel 8 ve 8 Pro ile alacağız.

Pixel 7, 4.355mAh bataryası için 20W kablosuz şarj sunuyor (nominal kapasitesi 4.270mAh) ve Pro, daha büyük 5.000mAh hücrenin (nominal kapasitesi 4.926mAh) şarj için hafifçe daha yüksek maksimum hız olan 23W sunuyor.

Referans için, Samsung Galaxy S23 Ultra 5.000mAh batarya taşıyor ve 45W şarj desteğine sahip ve dünyanın en hızlı şarj olan telefonu olan Redmi Note 12 Explorer, 210W’ye kadar şarj edilebilir.

Google, yaklaşan ürünlerinde herhangi bir rekora imza atmamakla birlikte, pil kapasitelerini ve şarj hızlarını hafifçe artırması bekleniyor.

Pixel 8’in, nominal kapasitesi 4.485mAh olan daha büyük bir bataryaya ve 24W şarj desteğine sahip olması söylentiler arasında. Pro’nun ise 4.950mAh bataryaya ve 27W kablosuz şarj desteğine sahip olması muhtemeldir.

Pixel 8 ve 8 Pro pil ve şarj iyileştirmeleri

  • Pixel 8: nominal kapasite 4.270mAh’tan 4.485mAh’a ve şarj hızı 20W’dan 24W’a yükselecek
  • Pixel 8 Pro: nominal kapasite 4.926mAh’dan 4.950mAh’a ve şarj hızı 23W’ten 27W’a yükselecek

Bunlar küçük iyileştirmeler gibi görünse de, telefonlar daha güç verimli Tensor G3 çipi tarafından destekleneceği için pil ömründeki artış fark edilebilir olmalı.

Wojciechowska ayrıca Google’ın yaklaşan telefonlarının daha yeni Wi-Fi 7 standardını destekleyeceğini ve bunun daha yüksek hızlar ve gelişmiş gecikme süresi sağlayacağını belirtti. Pixel 8 Pro, yükseltilmiş bir UWB modeli ile gelebilirken, Pro olmayan model bu özelliği kaçırmaya devam edecek.

Son olarak, sızıntı kaynağı, Pixel 8 ikilisinin Avusturya, İsviçre, Belçika ve Portekiz olmak üzere dört yeni pazarda mevcut olma olasılığı olduğunu söylüyor ve bu, telefonların resmi olarak mevcut olduğu ülke sayısını 21’e çıkarıyor.

Yorum yapın