Pixel 8, Galaxy S23 ile rekabet edebilecek güçlü bir özellikle gelebilir

Google Pixel 8, Samsung DeX’e Benzer Bir Özellikle Gelebilir

Pixcel 8, USB DisplayPort Alternatif Modunu Destekleyecek

Samsung, uzun zamandır DeX adı verilen bir özelliği destekliyor. Bu özellik sayesinde en iyi Galaxy telefonları büyük bir ekrana bağlanabiliyor. Google da yakında çıkacak olan Pixel 8 ve 8 Pro için benzer bir şey üzerinde çalışıyor olabilir.

Google içerisinden bir kaynağa dayanarak sızdırılan bilgilere göre, sızıntı kaynağı olan Kamila Wojciechowska tarafından öğrenildiğine göre, Pixel 8, DisplayPort over USB-C olarak da bilinen USB DisplayPort alternatif modunu destekleyecek. Daha önce büyük bir ekrana bağlanmak için RCA bağlantıları veya HDMI kabloları gerekiyordu, ancak DisplayPort over USB-C, akıllı telefonlar gibi daha ince cihazların içeriklerini bir monitöre veya TV’ye aktarmasına olanak tanıyor.

Pixel 8, Masaüstü Değiştirici Olarak Kullanılabilecek

Bir monitöre içerik aktarma özelliği, Pixel 8’i bir masaüstü değiştiriciye dönüştürecektir. Elbette, bu özellik bilgisayarınızın yerini alacak kadar güçlü olmayacak, ancak muhtemelen bir klavye ve fare de kullanabileceğiniz için hafif üretken işler yapmanıza yardımcı olacaktır.

Ready For’un Yanı Sıra Diğer Markalar da Masaüstü Modu Sunuyor

Samsung’a ek olarak, Motorola orta segment ve amiral gemisi telefonlarının yanı sıra masaüstü moduna sahip olan Ready For adlı bir özelliğe de sahiptir. Android Central yazarı Mishaal Rahman’ın belirttiği gibi, Huawei, Xiaomi ve Oppo telefonları da masaüstü modu deneyimleri sunar.

Rahman daha önce Android 14 beta’nın USB DisplayPort alternatif modunu desteklediğini açıklamıştı, bu da Pixel 8’in bunu destekleyeceğine dair daha fazla kanıt oluşturuyor.

Pixel 8’in Masaüstü Modu Diğer Cihazlar İçin Geçerli Olacak mı?

Diğer Android 14 uyumlu telefonlar, mevcut Pixel telefonları da dahil olmak üzere bir ekran modu alacak mı, henüz belli değil. Ancak, mod sadece modu uygun şekilde destekleyen cihazlarda çalışacağından muhtemelen pek olası değil.

Masaüstü Modu, Pixel 8 Dizisi İle Tanıtılacak

Pixel Tablet ve Pixel Fold gibi Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’dan başka masaüstü modu alabilecek iki cihaz daha var; ancak, bu spekülasyonları destekleyecek somut bir kanıt mevcut değil. Ayrıca, Pixel masaüstü modunun hala birçok çalışmaya ihtiyacı olduğu söyleniyor, bu nedenle özellik muhtemelen Ekim ayında tanıtılacak olan Pixel 8 serisi ile tanıtılacaktır.

Yorum yapın