Samsung Galaxy Tab S9+ ve Tab S9 Ultra’nın piyasaya çıkışından önce daha değerli bilgiler ortaya çıkıyor

Samsung Galaxy Tab S9 Serisi Söylentileri ve Sızıntıları

Son zamanlarda birkaç yeni Galaxy cihazı yavaş yavaş ortaya çıkmasıyla Samsung neredeyse her gün manşetlerde yer alıyor. Muhtemelen Ağustos ayında resmi olarak duyurulacak olan Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5 cihazlarına ek olarak, erken 2022’de piyasaya sürülen Galaxy Tab S8 serisine benzer şekilde, süper-premium Tab S9, Tab S9 Plus ve Tab S9 Ultra da yakında görücüye çıkabilir. Bu teori, son zamanlarda yayılan söylentiler ve sızıntılar tarafından kısmen destekleniyor.

Bu ne anlama geliyor?

Bu tür şeylerin bir cihazın piyasaya sürülmesinden dört ay önce duyurulacağına dair bir ipucu olmadığını söylemekle birlikte, söylenti ve dedikoduların bu kadar fazla olması ve yoğun hareketlilik göstermesi, bir ürünün piyasaya sürülmesi için nadir bir durumdur.

Başka bir deyişle, Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5 ile birlikte bu üst düzey Galaxy Tab S9 üçlüsü (ve muhtemelen daha mütevazı bir Tab S9 FE modeli) Haziran veya Temmuz ayında tanıtılabilir. Bu, hem bu devlerin hem de Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5 cihazlarının resmi olarak tanıtıldığında hak ettikleri ilgiyi almasını sağlayacaktır.

Tab S9+ modelinin hafızasında 12 GB RAM ve ultra yüksek performanslı bir yonga seti olması bekleniyor.

Tab S9 ve Tab S9 Ultra gibi, bu 12,4 inçlik tabletlerin de en son teknoloji “Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy” işlemcilerle donatılması ve birden fazla depolama ve bellek yapılandırmasına sahip olması neredeyse garanti.

Ayrıca, 14,6 inçlik Galaxy Tab S9 Ultra’nın, 8, 12 ve 16 GB RAM ile eşleştirilmiş 128 GB, 256 GB ve 512 GB dahili depolama alanı sunması bekleniyor. Böylece, tüm tüketici türlerinin ihtiyaçlarını ve bütçe sınırlamalarını karşılayabilir… Tamamen Tab S8 Ultra’nın da yaptığı gibi.

Belki daha da ilginç olan, iki üst düzey yapılandırmanın muhtemelen patlayıcı hızlı UFS 4.0 depolamayı benimseyeceği, giriş seviyesi Tab S9 Ultra modelinin ise daha yavaş ancak hala mükemmel kabul edilebilir UFS 3.1 teknolojisine sahip olacağıdır.

Bunun dışında ne biliyoruz?

Teknik olarak, kesin bir şeyler bilmiyoruz, ancak geçen hafta sızdırılan Tab S9+ tasarımlarından yola çıkarak, örneğin, Tab S8 serisi tasarım dilinin bir sonraki nesil Tab S9 ailesi tarafından büyük ölçüde korunacağını varsayabiliriz.

Bu sertifikalı S Pen (model numarası EJ-PX710) standart olarak Tab S9, S9+ ve S9 Ultra ile birlikte gönderilecektir ve dünya çapındaki en iyi Android tablet ünvanı için üç yeni aday kesinlikle stilüs tutucularıyla birlikte gelecektir.

Tab S9+ modeli, bu sızdırılan fabrika CAD tabanlı renderlarda Tab S8+ ile son derece benzer görünüyor.

Tab S9+ modeli, bu sızdırılan fabrika CAD tabanlı renderlarda Tab S8+ ile son derece benzer görünüyor.

Ayrıca, Galaxy Tab S9 FE modelini de unutmayın. Bu daha düşük seviyeli ve kuşkusuz daha düşük maliyetli bir modeldir ve çoğunlukla gizemle örtülüdür. Muhtemelen orta sınıf bir Exynos 1380 işlemciyle donatılmıştır ve rekabetçi bir fiyat noktası ve büyük bir ekranla Apple’ın en son “standart” iPad ve iPad Air modelleriyle yarışmayı amaçlamaktadır.

Yorum yapın