Twitter, doğrulanmamış kullanıcıların gönderebileceği DM sayısına sınırlama getirdi

Twitter’nın Yeniden Markalaşması

Son zamanlarda Twitter’da değişiklikler sık sık meydana gelmeye başladı. Şirketin Elon Musk tarafından satın alınmasıyla gerçekleşen en önemli değişikliklerden biri olan son markalaşma, mavi kuşun yerine X’in geçeceği bir değişiklik getiriyor. İkonik kuşun web üzerinde tweet paylaşmasının yakında son bulabileceği bir dönemde, hala burada ve bazı güncellemeler getiriyor.

DM Gönderim Sınırlamaları

Twitter (veya yakında X olarak adlandırabileceğimiz) doğrulanmamış hesapların gönderebileceği DM sayısını sınırlıyor. Şirkete göre, bu değişiklik, Doğrudan Mesajlarda spam’ı azaltmayı amaçlıyor. Yani, ücretli bir hesabınız yoksa, DM göndermek için günlük bir sınırlamanız olacak. Ve bu kısıtlamayı yaşamak istemiyorsanız, Twitter Blue’a abone olma seçeneği sizin için var.

Twitter Destek

Yeni Markaya İlişkin Değişiklikler

Bu ücretli kullanıcıları daha da çekmeyi hedefleyen değişiklikler, Twitter’ın hala kar üretmediği gerçeğinden kaynaklanıyor. Elon Musk kendisi, şirketin reklam gelirlerinde büyük bir düşüş ve ağır bir borç yükü nedeniyle negatif nakit akışıyla karşı karşıya olduğunu paylaştı.

Yeniden Markalaşmanın Önemi

Platformun yeniden markalaşması, Musk’ın şirketi karlı bir hale dönüştürme çabalarının bir başka adımıdır. X’in ücretsiz abonelikleri ücretli aboneliklere dönüştürmeye teşvik etmek için daha fazla değişiklik getirmesini bekleyebiliriz. Kuş gittiğinde, yeniden markalı platform yeni bir vizyon, amaç ve özelliklerle taze bir başlangıç yapabilir. Doğrulanmamış hesaplar gibi Musk ve ekibinin hayal gücü için herhangi bir sınırlama olmadığı görünüyor.

Yorum yapın