Twitter, doğrulanmamış kullanıcıların gönderebileceği DM sayısına sınırlama getirdi

Twitter, Elon Musk’ın şirketi satın almasından bu yana sürekli değişikliklere uğruyor.

En son yeniden markalaşma ile mavi kuşun yerine X’in geçeceği söyleniyor. İkonik kuşun yakında web üzerinde tweet paylaşarak uçmayı bırakabileceği, ancak hala burada olduğu ve bazı güncellemeler getirdiği söyleniyor.

Twitter, Doğrulanmamış Hesapların DM Gönderebileceği Mesaj Sayısını Sınırlıyor

Şirkete göre, bu değişiklik, Doğrudan Mesajlar’da spam’i azaltmayı amaçlamaktadır. Yani, ücretli bir hesabınız yoksa, DM gönderme konusunda günlük bir sınırlamanız olacak. Bu kısıtlamayı yaşamak istemiyorsanız, Twitter Blue’a abone olma seçeneği sizin için mevcut.

Ücretli kullanıcı sayısını artırmayı hedefleyen bu değişiklikler, Twitter’ın hala kar elde etmediği göz önüne alındığında mantıklı görünüyor. Elon Musk kendisi, reklam gelirinde önemli bir düşüş ve ağır bir borç yükü nedeniyle şirketin negatif nakit akışı ile karşı karşıya olduğunu paylaştı.

Platformun yeniden markalaşması, Musk’ın şirketi karlı hale dönüştürme çabalarının bir başka adımıdır. X’in ücretsiz abonelikleri ücretli aboneliklere dönüştürmek için yeni değişiklikler getirmesi beklenir. İkonik kuşun gitmesiyle, yeniden markalanan platform yeni bir vizyon, amaç ve özelliklerle taze bir başlangıç yapabilir. Doğrulanmamış hesapların aksine, Musk ve ekibinin hayal gücü için herhangi bir sınırlama görünmüyor.

Yorum yapın