ASUS, Malezya’da K-12 Eğitimi İçin BR1102 Serisini Duyurdu

ASUS, K-12 Öğrencileri İçin Dayanıklı Dizüstü Bilgisayarları Tanıttı

ASUS, bugün eğitim ortamlarında günlük kullanıma dayanacak şekilde tasarlanan BR1102 serisi dayanıklı dizüstü bilgisayarları duyurdu. Bu sayede, K-12 öğrencileri için mükemmel bir arkadaş oluyorlar.

Klavye ve Tablet Olarak Kullanılabilen Tasarımlar

Geleneksel clamshell formunda (BR1102C) ve 360° dönebilen çok yönlü bir dokunmatik tablet haline gelen dönüştürülebilir bir tasarım (BR1102F) olarak mevcut olan kompakt, 11.6 inçlik BR1102 dizüstü bilgisayarlar, askeri standartlara uygun olarak inşa edilmiş ve akıllı koruyucu özelliklerle donatılmıştır. Bunlar arasında, sınıfta kazara hasarı en aza indirmek için her iki taraflı lastik tampon ve parmak izi önleyici bir kaplama bulunmaktadır.

Modern Öğrenme İçin Gerekli Özelliklerle Yüklü

BR1102C ve BR1102F, karma öğrenme için modern özelliklerle donatılmıştır. Bunlar, tam gün çalışma için güç sağlayan uzun, 12 saatlik pil ömrü, hızlı şarj ve hızlı veri transferleri için tam fonksiyonlu USB 3.2 Gen 2 Type-C® bağlantı noktası ve güvenilir ve hızlı bağlantı için WiFi 5 gibi özelliklerdir.

Kolay Bakım ve Yükseltme

Modüler bir tasarım, kolay bakım, sorun giderme ve yükseltme imkanı sağlar.

Güvenilir K-12 Arkadaş

Kompakt tasarımı ve 11.6 inçlik ekranıyla ASUS BR1102C ve BR1102F, her zaman her yerde öğrenmeye hazır bir şekilde her sırt çantasına kolaylıkla sığar. Çocuklar için sınıflar ve aileler genellikle savaş alanlarına benzeyen yerler olduğu için, yeni dizüstü bilgisayarlar sert kullanıma dayanıklı olarak tasarlanmıştır ve her gün karşılaşılan kazaları tolere edebilmek için MIL-STD-810H dayanıklılık standardını karşılamak üzere aşırı testlerden geçerler.

Kaba Kullanıma Dayanıklı Tasarım

Öncelikle, dört dış köşe ve kenar, kritik bileşenlerin her zaman güvende olmasını sağlamak için sağlam bir lastik tamponla korunur. Ana yüzeyler, parmak izi önleyici pürüzsüz bir kaplama ile kaplanır. Tabanda bulunan bir kauçuk çubuk sağlam destek sağlar ve tutmayı kolaylaştırır. Klavye ayrıca suya dayanıklıdır ve 400 cc’ye kadar suyla başa çıkabilir, bu nedenle küçük sıçramalar kolayca tahliye edilebilir, temizlenebilir ve kurutulabilir. Tuşlar kendileri de müdahaleye karşı dayanıklıdır, yani kolayca çıkarılamazlar. Takviyeler, ekran menteşesi ve I/O bağlantı noktalarına da uzanır ve her ikisi de günlük kullanımın stres ve gerilimine dayanabilecek şekilde ayrıntılı testlere tabi tutulmuştur.

Hijyenik ve Temiz Bir Deneyim

Herhangi bir dizüstü bilgisayarın yüzeyi, potansiyel olarak zararlı binlerce bakteri barındırır ve özellikle çocukların ve sınıflarda kullanılan modellerin bu durumu daha da belirgindir. BR1102C ve BR1102F’nin hijyenik olmasını sağlamak için klavye, dokunmatik yüzey ve avuç içi dayanıklı ASUS Antimikrobiyal Guard teknolojisiyle korunur. Bu, uluslararası olarak tanınan ISO 22196 standardına göre bilimsel olarak kanıtlanmıştır ve bakteri büyümesini 24 saat içinde %99’dan fazla engeller. ASUS Antimikrobiyal Guard ayrıca alkol bazlı temizlik ürünlerine dayanacak şekilde üretilmiştir, böylece dizüstü bilgisayarın yüzeyini daha uzun süre temiz ve hijyenik tutmaya yardımcı olur.

Sınırsız Öğrenme Deneyimi

Yeni ASUS BR1102 serisi dizüstü bilgisayarlar, Intel Processor N100 tarafından desteklenen Windows 11 Pro’dan yararlanır ve tek bir şarjla 12 saate kadar batarya ömrü sunarak kesintisiz bir öğrenme deneyimi sağlar. Ayrıca hızlı transfer ve şarj için tam fonksiyonlu USB-C ile donatılmıştır, bu nedenle enerjiyi doldurmak kolay ve hızlıdır.

Modern Öğrenme İçin İdeal

BR1102C ve BR1102F, modern karma öğrenme için mükemmel özellikler sunar. Çevrimiçi öğrenme ve sorunsuz video görüşmeler için hızlı ve istikrarlı hızlar sağlamak için en son WiFi 5 teknolojisine kadar destek verir. Bluetooth® 5 de mevcuttur.

İnovatif Ses Yalıtımı Teknolojisi

En son BR1102 serisi dizüstü bilgisayarlar, ASUS AI gürültü önleme teknolojisini kullanarak, makine öğrenimini kullanarak insan konuşmasından istenmeyen gürültüyü izole etmeye yarayan yenilikçi bir ses yalıtım teknolojisine sahiptir. Bu,

Yorum yapın