Fool’s Theory ve 11 bit studios’un Yeni, Hikaye-Dolu RPG’si ‘The Thaumaturge’ Çıktı!

11 bit Studios ve Fool’s Theory, The Thaumaturge’ü Duyurdu

Mistik ve gizemli her şeyi uzun bir süre araştırdıktan sonra, 11 bit studios ve Fool’s Theory yayıncılık ve geliştirme ekipleri, benzersiz bir savaş yaklaşımına, karakter geliştirme özelliklerine ve araştırma mekaniklerine sahip bir hikaye odaklı RPG olan The Thaumaturge‘i gururla duyuruyor. Karmaşık içsel düşünceler temasına dokunan oyun, Rus İmparatorluğu tarafından ilhak edildikten sonra 20. yüzyılın başlarında Polonya’nın kültürel açıdan çeşitli başkenti Varşova’da geçiyor. Oyunculara ahlaki olarak belirsiz seçenekler sunan oyun, sıradan insanların anlamayabileceği güçlerle hareket edilen manevi bir dünyada geçiyor.

1905 Yılında Varşova

İmparatorluğun egemenliği altında olan Varşova, açık bir şekilde farklılıkların olduğu bir şehir. Yoksulluk ve haylazlık, zenginlik ve siyasi komplolarla birlikte var olan gölgeleri. Çelişen inanç gruplarının, Yahudilerin, Polonyalıların ve Rusların bireysel çıkarları çoğu zaman çatışıyor ve bir kişinin büyük şansı başka bir kişinin ölümlü sonu olabiliyor.

Salutors ve Savaş Mekaniği

Gerçek dünya ile bu hikaye dolu izometrik RPG’nin gölgeleri arasında var olan, esoterik varlıklar olan Salutors bulunuyor. Muazzam güce sahip olan Salutors’ü gerçekten algılayabilen ve benzersiz yeteneklerini kendi amaçlarına yönlendirebilen sadece bir Thaumaturge. İnsan kişiliğinin derin çukurlarına, insanların dürüst niyetlerini ve gizli arzularını, utanç verici sırlarını, bozulmalarını, abartılarını ve kusurlarını görebilen Thaumaturges, efendilerine sadık bir şekilde hareket eden Salutors’ü kullanarak insanları manipüle edebilir, dünyayı değiştirirken insanların sırlarına ve güvensizliklerine avlanabilirler. Dönüş tabanlı savaşta, kökleri çeşitli kültürlerden gelen Salutors, özellikle Praga gibi bölgelerin karanlık sokaklarında tehlikeli karşılaşmalarda son derece etkili bir güç olarak hizmet ediyor.

Oyun ve Anlam

“The Thaumaturge, fiziksel ve metaforik katmanlarda şeytanlarla ilgili bir fikir etrafında döner. Sonuçta, anlamlı eğlence felsefesini yansıtan 11 bit studios’un oyunudur. Oyunun tema, oynanış mekaniği veya anlatısal yönleriyle farklı alanlarda çağrıştırılır,” diyor Fool’s Theory Tasarım Direktörü Karolina Kuzia-Rokosz. Eski bir söz “herkesin kendi şeytanları vardır” derken, The Thaumaturge’ü oynarken oyuncular her şeyin her zaman göründüğü gibi olması gerektiğini fark edecekler.

“Fool’s Theory, portföyümüze anlamlı bir RPG eklemek isteğimizi gerçekleştirmek için harika bir stüdyo olduğunu kanıtladı,” 11 bit studios’un Baş Üretim Sorumlusu Marek Ziemak’ı övüyor. “Ve yaklaşık 60 kişilik büyük bir ekiple ve uygun bir bütçeyle, The Thaumaturge, bugüne kadar yaptığımız en büyük yayıncılık projemiz, Frostpunk’ın kapsamına benzeyen bir oyun. Ve bizim doğduğumuz ve büyüdüğümüz bir yerde yer alan, bizimle bağlantılı ve hiçbir oyunda uygun bir temsil görmediğimizi düşündüğümüz bir yer. Bu nedenle, fikrin ilk ortaya çıkmasından bu yana şekillendirdiğimiz şeyi aydınlatmaktan daha fazla heyecanlıyız”.

GDC’de Oyun Demo’su

The Thaumaturge’ün oynanış demosu, bu yıl San Francisco’da Mart ayında gerçekleşecek olan GDC’de kapalı kapılar arkasında sunulacak.

Conclusion

The Thaumaturge, oyunculara benzersiz bir oyun deneyimi sunuyor. Oyuncular, karakterlerin iç dünyasına girerek onları manipüle edebilecekleri manevi bir dünyaya dalıyor. Bu, oyuncuların sadece savaşmaktan ziyade, içsel çatışmalarla da başa çıkmalarını gerektiriyor. Oyun, GDC’de sunulacak olan oynanış demosu için heyecan yarattı.

FAQs

1. The Thaumaturge hangi tarihte geçiyor?

The Thaumaturge, 20. yüzyılın başlarında, Rus İmparatorluğu tarafından ilhak edilen Polonya’nın kültürel açıdan çeşitli başkenti Varşova’da geçiyor.

2. Oyunun ana teması nedir?

Oyunun ana teması içsel çatışmalardır. Oyuncular, karakterlerin iç dünyasına girerek onları manipüle edebilecekleri manevi bir dünyaya dalıyor.

3. Oyunda hangi kültürlerden esinlenilmiş Salutors var?

Oyunda, kökleri çeşitli kültürlerden gelen Salutors bulunuyor.

4. The Thaumaturge, 11 bit studios’un hangi felsefesini yansıtıyor?

The Thaumaturge, 11 bit studios’un anlamlı eğlence felsefesini yansıtıyor.

5. Oyunun oynanış demosu nerede sunulacak?

Oyunun oynanış demosu, bu yıl San Francisco’da Mart ayında gerçekleşecek olan GDC’de kapalı kapılar arkasında sunulacak.

Yorum yapın