1860’ların Tablosunda, Kadın Modern Bir Yorumla Akıllı Telefonunu Tutuyor

1860 Yılındaki Bir Tablo, Akıllı Telefonların Geleceğini Önceden Mi Gösterdi?

Geçmişteki Zamanda Yolculuk Yapan Bir Kadın

Eğer gerçekten uzun zamandır PhoneArena okuyucusuysanız, belki de 1928 yılında Charlie Chaplin’in bir film galasında akıllı telefonla ortaya çıkan zamanda yolculuk yapan kişi hakkındaki hikayeyi hatırlarsınız. Etkinlikten çekilen haber filmi görüntülerinde, bir kadının sokakta yürürken kulağına bir şey tuttuğu ve içine konuştuğu görülüyordu. Günümüzde bu, kişinin akıllı telefonla konuştuğunun açık bir işareti olurdu. Giydiği kıyafetlerden başka, cep telefonuyla konuşan modern bir kadın gibi görünüyor.

Bu Kadının Gerçekte Ne Yaptığını Anlamak Zor

Tek mantıklı cevap, kadının işitme cihazı kullandığıydı ve o zamanlar bu cihazlardan bazıları, bir plaka şekline benzer bir form faktöre sahipti ve etkilenen kişinin kulağına tutuluyordu. Tabii ki, kadının neden işitme cihazına konuştuğunu açıklamıyor, belki de kendi sesinin sesini seviyordu.

1860 Yılındaki Bir Tabloda Akıllı Telefon Mu Var?

2010 yılında bu hikayeyi aktardık. 2023’e gelindiğinde hala buradayım! Ancak daha heyecan verici ve ilginç olan, 1860 yılında bir tabloda, günümüzde çok tanıdık gelen bir pozisyonda bir kadının çimenli bir alanda yürüdüğünü gösteren bir tablodur. Cihaza bakmak için belki de en son Twitter ve Threads üzerindeki gönderilerine gelen yanıtları görmek için iki eliyle bir akıllı telefonu kavramış gibi görünüyor. Eğer bir iPhone tutuyorsa, o zaman iPhone -147 Pro Max olabilir. Belki de Pixel takımındadır, o zaman Pixel -156 Pro kullanıyor olabilir.

\”The Expected One\” isimli tabloda, modern \”cep telefonu okuma\” pozisyonunda bir kadın

Bir Tablonun Modern Hayata Etkisi

Bu tablo ve onun modern hayattaki ürkütücü paraleli ilk olarak yıllar önce Motherboard gibi çeşitli yayınlar tarafından fark edildi. Ancak, yüzyıldan daha eski tamamlanmış resimler de dahil olmak üzere her şeye-akıllı telefon dönemi dahil- nasıl baktığımızı görmek isteyen okuyucularımızla henüz paylaşmadık.

Sanatçı Ferdinand Georg Waldmüller tarafından yapılan bu tablonun ismi “The Expected One” olarak geçmektedir. Sanat ajansı austrian-paintings.at’ın CEO’su Gerald Weinpolter, yıllar önce Motherboard’a şunları söylemişti: “Bu Waldmüller tablosundaki kız yeni iPhone X’ıyla oynamıyor, ellerinde küçük bir dua kitabı tutarak kiliseye gidiyor.” Ve tabii ki, tablonun ne kadar eski olduğunu düşünürsek, bu, 1860 yılındaki bir tabloda bir kadının elinde bir akıllı telefon taşıdığını düşünmekten çok daha mantıklı.

Yeni Teknolojilerle Yeni Yorumlar

Bu tablo ilk kez ortaya çıktığında, herkes onu bir kadının dua kitabı tuttuğu şeklinde görürdü. Yeni teknolojilerin gelişiyle, çimenli bir alandaki bir kadının resmi gibi basit bir şey bile yeni bir yorum kazanabilir. Ve eğer nesnenin telefon olması için çok kalın olduğunu söylerseniz, belki de katlanabilir bir telefon olabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

 1. Tablo hangi sanatçıya aittir?

  Tablo, Ferdinand Georg Waldmüller tarafından yapılmıştır.

 2. Bu tablonun adı nedir?

  Tablonun adı “The Expected One” olarak geçmektedir.

 3. Tabloda kadının elinde ne var?

  Kadının elinde bir akıllı telefon olduğu düşünülmektedir.

 4. Tablo hangi yılda yapılmıştır?

  Tablo, 1860 yılında yapılmıştır.

 5. Tablo nasıl yorumlanmalıdır?

  Tablonun yorumu, kişisel yorumlara ve görüşlere bağlı olarak değişebilir.

Yorum yapın