Mart 2023 Oyunları: Üç Krallık döneminde şeytanlarla savaş, İspanyol köyünde zombileri öldür! (Explosive titles like this catch attention)

Mart Ayında Çıkacak Olan Oyunlar

Hogwarts’taki eğitimini tamamladıktan ve dünyayı yıkıma sürükleyen robotlardan kurtardıktan sonra heyecanlı Şubat ayı sona erdi. Mart ayında bizi hangi maceralar bekliyor? GAMICSOFT ekibi, denemeye değer olan yaklaşan oyunların bir listesini derledi!

Scars Above

Playstation 4/Playstation 5/Xbox Series/Xbox One/Steam (1 Mart 2023)

İlk sırada yer alan Scars Above, Mad Head Games tarafından geliştirilen üçüncü şahıs bilimkurgu shooter oyunudur. Bu zorlu ve gizemli yabancı dünyada, tüm engelleri aşarak başarı elde etmenin getireceği tatmin nedir? Bu oyunda, SCAR ekibinin bir üyesi olan Dr. Kate olarak oynuyoruz ve düşmanca ve tanıdık olmayan bir ortamda uyanıyoruz. Hayatta kalmak için, diğer takım üyelerini bulmalı ve olayların arkasındaki gizemli bulmacayı çözmeliyiz.

Wo Long: Fallen Dynasty

Playstation 4/Playstation 5/Xbox Series/Xbox One/Steam (3 Mart 2023)

Bu ayın en çok beklenen oyunlarından biri hiç şüphesiz Koei Tecmo’nun bir ekibi olan Team NINJA tarafından geliştirilen Wo Long: Fallen Dynasty’dir. Bloodborne ve Nioh yapımcıları tarafından yaratılan bu oyun bize hangi heyecanı getirecek? Hikaye, şeytani yaratıklar tarafından yıkılan Üç Krallıklar döneminin karanlık bir fantezi dünyasında geçiyor. İsimsiz bir milis, hayatta kalmak için mücadele ediyor. Oyuncular, farklı kötü yaratıklar ve düşman askerleriyle savaşmak için Çin dövüş sanatlarına dayalı kılıç ustalığı pratiği yapacaklar.

Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse

Playstation 4/Playstation 5/Xbox One/Xbox Series/PC/Nintendo Switch (9 Mart 2023)

“Neden bir korku oyunundaki kadın baş karakterin kıyafetini sürekli değiştiriyorsunuz?” Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse, Koei Tecmo tarafından 2008’de piyasaya sürülen bir korku oyununun HD yeniden yapımıdır ve Fatal Frame: Maiden of Black Water’ın yeniden yapımı takip ediyor. Bu popüler Fatal Frame serisinin birkaç yıl sonra yeniden üretilen bu oyunu, farklı platformlarda yüksek çözünürlükte yeniden üretilecektir. Bu oyun, fotoğraf modu ve yeni kostümler gibi yeni içerikler ekleyecektir.

Clash: Artifacts of Chaos

Playstation 4/Playstation 5/Xbox One/Xbox Series/Steam (10 Mart 2023)

ACE Team tarafından geliştirilen rol yapma aksiyon macera oyunu Clash: Artifacts of Chaos, sizi garip bir diyara tehlikeli bir yolculuğa götürecek. Bu oyunda, oyuncular, Zenozoik’te yaşayan bir dövüş sanatçısı olan Pseudo’nun rolünü üstlenecekler. Oyuncular, Gemini, Artifacts’ın Ustası’nın dikkatini çeken gizemli güçlere sahip küçük bir yaratık olan Çocuk ile karşılaştığında, güçlü kuvvetlerin çatışmasında yer aldığının farkında olmadan Çocuğu korumaya karar verirler.

Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon

Nintendo Switch (17 Mart 2023)

Platinum Games’in Bayonetta serisi spin-off’u Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon, 17 Mart’ta piyasaya sürülecek. Serinin önceki oyunlarından farklı olarak, bu yaklaşan oyun, Genç Bayonetta (Cereza) ve ilk şeytani Cheshire’ı anlatan bir hikaye kitabı tarzı öncül hikaye. Oyuncular, savaşlarda ve bulmaca çözmede Cereza’yı Sol Joy-Con ile kontrol ederken, Cheshire’ı Sağ Joy-Con ile kontrol etmek zorunda kalacaklar. Bu oyun, sanat tarzı, görseller ve oynanış açısından oyunculara tamamen yeni bir deneyim vadeder.

SD Shin Kamen Rider Rumble

Nintendo Switch/Steam (23 Mart 2023 Japonya) (27 Nisan 2023 Güneydoğu Asya)

Shin Kamen Rider filminin türetilmiş süper sevimli Kamen Rider oyunu SD Shin Kamen Rider Rumble, 23 Mart’ta Japonya’da ve ardından 27 Nisan’da Güneydoğu Asya’da Nintendo Switch/Steam için piyasaya sürülecek. Bu oyun, oyuncuların SHOCKER kötü örgütüne karşı savaşacağı ve farklı seviyelerde mücadele edeceği bir yan kaydırma aksiyon oyunudur. Oyuncular, savaşlardan elde ettikleri ödüllerle Kamen Rider’ı güçlendirerek oyunu oynayacaklar.

Atelier Ryza 3: Alchemist of the End & the Secret Key

Playstation 4/Playstation 5/Nintendo Switch/Steam (23 Mart 2023)

Atelier serisinin en son bölümü olan Atelier Ryza 3: Alchemist of the End & the Secret Key, 23 Mart’ta konsollar için piyasaya sürülecek ve Steam için 24 Mart’ta piyasaya sürülecek. Oyunun hikayesi, Atelier Ryza 2: Lost Legends & the Secret Fairy’deki olayların bir yıl sonrasında geçiyor ve büyümüş Ryza’nın yolculuğunu takip ediyor. Oyun, geliştirilmiş karakter ifadeleri ve aynı anda 11 karakterle maceraya çıkma yeteneği ile birlikte, macera haritaları arasında sorunsuz geçişler de sunuyor.

Resident Evil 4 Remake

Playstation 4/Playstation 5/Xbox Series/Steam (24 Mart 2023)

Capcom’un popüler Resident Evil serisinin dördüncü oyunu olarak, Resident Evil 4, elbette bir yeniden yapımın kaderinden muaf olmayacak. Bu yaklaşan yeniden yapım, köylüler için yeni saldırı yöntemleri, yeni silahlar ve kısa bıçak bloke etme eylemleri sunar. Resident Evil 4 yeniden yapımı, Resident Evil 2’nin olaylarından altı yıl sonra gerçekleşir, Umbrella Corporation tarafından geliştirilen biyolojik bir silah olan T-virüsü büyük bir biyohazard’a neden olur. Raccoon City Yıkım Olayı’nın hayatta kalanı Leon S. Kennedy, yeteneklerine bir tanıma olarak, doğrudan Başkanlık denetimi altında federal bir ajan olarak terfi ettirildi. ABD Başkanı’nın kızı Ashley Graham’ı, şiddetli bir kült tarafından yönetilen bir İspanyol köyünden kurtarmak için gönderildi ve belirsizliklerle dolu tehlikeli bir maceraya atıldı.

The Last of Us Part I

Steam/Epic Games Store (28 Mart 2023)

Orijinal plana göre, PC için 3 Mart’ta piyasaya sürülecekti, ancak The Last of Us Part I ertelendi ve PC oyuncuları 28 Mart’a kadar beklemek zorunda kalacak. The Last of Us Part I, modern oynanışlar, optimize edilmiş kontroller, geliştirilmiş immersion ve geliştirilmiş keşif ve savaş mekanizmalarının dahil edildiği, orijinal oyundan kapsamlı bir geliştirme sunar. Sonuç olarak, oyuncular Joel ve Ellie’nin hikayesini ve daha fazla ilgi çekici karakterle karşılaşabilecekleri daha etkileşimli bir oynanışla deneyimleyebilirler. Ayrıca, The Last of Us Part I, prequel The Last of Us: Left Behind’in içeriğini ve diğer yeni oyun modlarını da içerir.

Rune Factory 3 Special

Nintendo Switch (30 Mart 2023)

“Bu savaştan sonra, evime dönüp çiftçilik yapacağım ve evleneceğim” birçok savaşçının son sözleri, ancak Rune Factory 3: Special Edition’da öyle değil. MARVELOUS tarafından yayınlanan bu oyun, Rune Factory 3’ün yeniden yapımıdır ve oyunculara çiftlik hayatı

Yorum yapın