Sony’nin Müthiş Sürprizi: PlayStation 5’in En Sevilen 40 Oyunu Ortaya Çıktı!

Tam Boyutta Gör

Geçtiğimiz saatlerde Sony Interactive Entertainment, PlayStation 5 konsollarının 16 Temmuz 2023 tarihi itibariyle 40 milyondan fazla sattığını duyurdu

PlayStation 5 Satış Rakamı Kutlandı

Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan, PlayStation 5’in 40 milyon satışını kutlamak için bir blog gönderisi yayınladı. Ryan, PS5 sistemlerine, oyunculara ve geliştiricilere teşekkür ederken en sevilen 40 oyunu da paylaştı.

PlayStation 5’in En Sevilen 40 Oyunu Açıklandı

Sony, PlayStation kullanıcılarının ve hayranlarının oylarıyla belirlenen en sevilen 40 PlayStation 5 oyununu açıkladı. Oyun listesi aşağıdaki gibidir:

Astro’s Playroom (2020)

İlk olarak 2020 yılında çıkan Astro’s Playroom, PS5’in çıkış oyunlarından biridir. Oyunculara, oyun konsolunun özelliklerini keşfetme ve deneme fırsatı sunar.

Bugsnax (2020)

Bugsnax, yaratıcı bir macera oyunudur. Oyuncular, adada yaşayan böcekleri yakalayarak ve yemek yaparak ilerlerler.

Call of Duty: Modern Warfare II (2022)

Call of Duty serisinin bir parçası olan Modern Warfare II, aksiyon dolu bir birinci şahıs nişancı oyunudur. Oyuncular, farklı görevleri tamamlamak için takım arkadaşlarıyla birlikte çalışır.

Cult of the Lamb (2022)

Cult of the Lamb, oyuncuların bir kuzu olarak tanrıya hizmet ettiği bir dungeon crawler oyunudur. Oyuncular, zorlu düşmanlarla savaşır ve keşif yapar.

Dead Space (2023)

Dead Space, hayatta kalma korku oyunu serisinin yeni bir bölümüdür. Oyuncular, uzay gemisindeki tehlikelerle mücadele eder ve gizemleri çözer.

Death’s Door (2021)

Death’s Door, ölüm meleği olarak görev yapan bir karakterin maceralarını konu alan bir aksiyon-rol yapma oyunudur. Oyuncular, farklı dünyaları keşfeder ve zorlu düşmanlarla savaşır.

Deep Rock Galactic (2022)

Deep Rock Galactic, bir grup madenci olarak uzaydaki tehlikeli mağaralarda kaynak arama görevini üstlendiğiniz bir oyunudur. Oyuncular, takım çalışması yaparak ve stratejik kararlar alarak hayatta kalmaya çalışır.

Demon’s Souls (2020)

Demon’s Souls, aksiyon rol yapma oyunu türünde olan bir yapım olarak dikkat çekiyor. Oyuncular, yaratıklarla dolu bir dünyada hayatta kalmak için savaşır.

Disco Elysium – The Final Cut (2021)

Disco Elysium – The Final Cut, bir dedektifin cinayetleri çözmek için çabaladığı bir rol yapma oyunudur. Oyuncular, kararlar alarak hikayenin gelişimine etki eder.

Doki Doki Literature Club (2021)

Doki Doki Literature Club, bir lise kulübünde geçen bir görsel roman oyunudur. Oyuncular, farklı karakterlerle etkileşime girer ve hikaye boyunca kararlar alır.

Elden Ring (2022)

Elden Ring, FromSoftware ve George R.R. Martin’in işbirliğiyle ortaya çıkan bir aksiyon rol yapma oyunudur. Oyuncular, fantastik bir dünyada maceraya atılır ve güçlü düşmanlarla mücadele eder.

Fall Guys Ultimate Knockout (2022)

Fall Guys Ultimate Knockout, birbirinden eğlenceli mini oyunlarla dolu bir platform oyunudur. Oyuncular, diğer oyuncularla rekabet eder ve birincilik için mücadele eder.

FIFA 23 (2022)

FIFA 23, ünlü futbol simülasyonu serisinin bir parçasıdır. Oyuncular, bir takımı yönetir ve farklı liglerde maçlara katılır.

Final Fantasy XVI (2023)

Final Fantasy XVI, popüler rol yapma oyunu serisinin bir sonraki bölümüdür. Oyuncular, fantastik bir dünyada epik bir hikayeyi deneyimler.

Five Nights at Freddy’s: Security Breach (2021)

Five Nights at Freddy’s: Security Breach, korku oyunu serisinin bir devamıdır. Oyuncular, bir alışveriş merkezindeki tehlikelerden kaçmaya çalışır.

Ghost of Tsushima: Director’s Cut (2021)

Ghost of Tsushima: Director’s Cut, bir samurayın Japonya’da geçen maceralarını anlatan bir aksiyon-rol yapma oyunudur. Oyuncular, düşmanlarıyla savaşır ve hikayeyi ilerletir.

God of War: Ragnarök (2022)

God of War: Ragnarök, popüler aksiyon-macera oyunu serisinin bir devamıdır. Oyuncular, savaş tanrısı Kratos’u kontrol eder ve mitolojik düşmanlarla savaşır.

Gran Turismo 7 (2022)

Gran Turismo 7, yarış simülasyonu türünde olan bir oyundur. Oyuncular, gerçekçi araçlarla yarışır ve farklı pistlerde rekabet eder.

Hades (2021)

Hades, bir Yunan tanrısı olan Hades’in yeraltı dünyasında geçen bir aksiyon-rogue oyunudur. Oyuncular, zorlu düşmanlarla savaşır ve hikayeyi keşfeder.

Hitman 3 (2021)

Hitman 3, gizli ajan 47’nin suikast görevlerini üstlendiği bir aksiyon oyunudur. Oyuncular, farklı lokasyonlarda hedefleri ortadan kaldırır.

Hogwarts Legacy (2023)

Hogwarts Legacy, Harry Potter evrenine dayanan bir rol yapma oyunudur. Oyuncular, büyücü yeteneklerini kullanır ve Hogwarts’ta maceralara atılır.

Horizon Forbidden West (2022)

Horizon Forbidden West, toprakları saran bir felaket sonrası dünyada geçen bir aksiyon-rol yapma oyunudur. Oyuncular, gizemleri çözer ve tehlikelerle mücadele eder.

Humanity (2023)

Humanity, binlerce insanın bir arada olduğu bir dünyada geçen bir bulmaca oyunudur. Oyuncular, farklı senaryolarda insanları yönlendirir ve zorlu bulmacaları çözer.

Inscryption (2021)

Inscryption, kart oyunu ve bulmaca oyunu türlerini birleştiren bir yapım olarak dikkat çekiyor. Oyuncular, kartları kullanarak stratejik hamleler yapar ve düşmanları yenmeye çalışır.

It Takes Two (2021)

It Takes Two, bir çiftin maceralarını konu alan bir kooperatif aksiyon oyunudur. Oyuncular, birbirlerine yardım ederek zorlu engelleri aşar.

Kena: Bridge of Spirits (2021)

Kena: Bridge of Spirits, büyülü bir ormanda geçen bir aksiyon-macera oyunudur. Oyuncular, gizemleri çözer ve ruhları kurtarmaya çalışır.

Marvel’s Guardians of the Galaxy (2021)

Marvel’s Guardians of the Galaxy, ünlü süper kahraman ekibinin maceralarını konu alan bir aksiyon oyunudur. Oyuncular, takım lideri Star-Lord’u kontrol eder ve galaksiyi kurtarır.

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales (2020)

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Peter Parker’ın yerine geçen genç süper kahraman Miles Morales’in maceralarını anlatan bir aksiyon oyunudur. Oyuncular, New York City’de suçla mücadele eder.

Ratchet & Clank: Rift Apart (2021)

Ratchet & Clank: Rift Apart, uzay maceralarını konu alan bir platform oyunudur. Oyuncular, farklı boyutlarda seyahat eder ve düşmanları yenmeye çalışır.

Resident Evil 4 (2023)

Resident Evil 4, hayatta kalma korku oyunu serisinin bir devamıdır. Oyuncular, zombi ve diğer korkunç yaratıklarla dolu bir dünyada hayatta kalmaya çalışır.

Resident Evil Village (2021)

Resident Evil Village, korku oyunu serisinin bir başka devamıdır. Oyuncular, tehlikeli bir köyde hayatta kalmak için mücadele eder.

Returnal (2021)

Returnal, bir uzay araştırmacısının sıkıştığı bir zaman döngüsünden kaçmaya çalıştığı bir aksiyon-macera oyunudur. Oyuncular, yaratıklarla savaşır ve keşif yapar.

SIFU (2022)

SIFU, dövüş sanatları temalı bir aksiyon oyunudur. Oyuncular, bir dövüş ustası olarak çeşitli düşmanlara karşı savaşır ve dövüş becer

Yorum yapın